کابل نسوز ۳ در۱٫۵

0تومان
مالیات 0تومان
تولید کنندگان گپ
کد محصول: کابل نسوز ۳ در۱٫۵
امتیاز جایزه: 700
موجودی: در انبار
جدول اندازه ها

بررسی اجمالی

کابل نسوزبشر از دیرباز در صدد مهار آتش و خسارات ناشی از آن می باشد که د...


کابل نسوز


بشر از دیرباز در صدد مهار آتش و خسارات ناشی از آن می باشد که در این راستا اختراعات و اکتشافات متعددی انجام پذیرفته است. یکی از آن ها، تولید کابل نسوز یا کابل ضد حریق یا کابل های سیلیکونی می باشند. سیم و کابل های نسوز در صنایع سنگین، تأسیسات صنعتی، فرودگاه ها، متروها، ایستگاه های قطار، ساختمان های بلند و سیستم های اعلام حریق کاربرد فراوانی دارند.
کابل نسوز یا سیلیکون کابل، همانطور که از نامش پیداست، از سیلیسیم با نام علمی Si تولید می گردد، سیلیسیم عنصری است شیمیایی که در برابر دما و رطوبت مقاومت بالایی دارد. به همین دلیل، ماده اصلی تشکیل دهنده کابل های نسوز می باشد.
کابل های نسوز به دلیل اهمیت و حساسیت زیادی که دارند باید با دقت و هوشمندانه انتخاب گردند که ما در این جا شما را با گزیده ای از مشخصات آن ها آشنا خواهیم کرد.
۱- ضد شعله یا Flame retardant بودن
یکی از مشکلاتی کــــه کابل نسوز ناموغوب می تواند ایجاد کند، انتقال آتش در کابل کشی می باشد که در این صورت خسارت زیادی به محل وارد خواهد شد. انتخاب یک کابل نسوز مرغوب و استاندارد از انتقال و گسترش آتش سوزی به نقاط دیگر جلوگیری خواهد کرد که در پی آن مهار آتش سریع تر و راحت تر خواهد بود.
۲- نداشتن گازهای سمی و کشنده Halogen Free
یکی از مشکلاتی که در زمان آتش سوزی در محل رخ می دهد، انتشار گازهای سمی حاصل از سوختن در فضا می باشد که این امر علاوه بر خسارات مالی باعث بروز مسمومیت یا خسارات جانی نیز می گردد. در صورت انتخاب کابل نسوز استاندارد و مرغوب از آن جلوگیری خواهد شد.
۳- بدون دود یا کم دود بودن کابل Low Smoke
یکی از ویژگی های مهم یک کابل نسوز استانـــــــدارد، عدم انتشار دود در زمان وقوع آتش سوزی می باشد. باید دقت کرد که ساختار و مواد تشکیل دهنده آن به گونه ای باشد که هنگام بروز آتش کمترین میزان انتشار دود را داشته باشد.
 
۴- ضد آتش یا Fire Resistance بودن کابل
هنگام بروز آتش سوزی در محل، ضروری است که بعضی از سیستم های مهم و حیاتی از پایداری بالایی در برابر آتش برخوردار باشند. بعنوان مثال، سیستم اعلام حریقی که در محل وقوع حریق وجود دارد باید توانایی داشته باشد تا بیشترین زمان را فعال بماند. اینجاست که کابل نسوز استاندارد و مرغوب نقش خود را ایفا کرده و بیشترین ارتباط بین سنسورها، آژیرها و کنترل پنل را حفظ خواهد کرد.
۵- شیلد بودن کابل نسوز Shield
بهتر است ساختار کابل های نسوز به گونه ای باشد که نویزها و عوامل محیطی مزاحم روی آن ها تأثیر منفی نگذارد یا به عبارت دیگر مقاوم در برابر نویز و عوامل محیطی باشند. به همین دلیل کابل های نسوز می توانند به پوششی از جنس فویل مجهز شوند تا این نویزهای احتمالی را حذف نمایند.
– جدول مشخصات فنی کابل های نسوز:


وزن کل

Kg/km

وزن مس

Kg/km

قطر خارجی

mm

سطح مقطع

 mm2

۹۸

۱۳۰

۱۲۲

۱۶۳

۲۶

۳۳/۵

۳۵

۴۷/۵

۹/۸

۱۰/۲

۱۰/۵

۱۰/۹

۲x1

۲x1/5

۳x1

۳x1/5


امید است با ارائه اطلاعات فوق شما را در انتخاب کابل نسوز با ساختاری مناسب و استاندارد یاری رسانده باشیم.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
برچسب ها فروشگاه پایتخت